Charitativní běh pro Fuck Cancer

Barevný den SŠ Kostka ve Vsetíně  se nesl v duchu dobra a osvěty. Studenti uspořádali charitativní běh a podpořili tak projekt Fuck Cancer.

Dne 28.června se uskutečnil pod taktovkou studentů Střední školy Kostka ve Vsetíně charitativní běh. S příchodem léta a koncem školních muk se studenti rozhodli tento školní rok zakončit na Barevném dni, který zorganizovala třída P3.A. Studenti se rozhodli podpořit v rámci tohoto dne náš projekt Fuck Cancer a my jsme stále dojati, že nás oslovili, vše skvěle zorganizovali a zapojili další studenty i pedagogy a šířili tak zároveň osvětu o problematice nádorových onemocnění nejen svých vrstevníků. Děkujeme.

A jak vypadal tento ,,Barevný den,, nám popsala studentka Eliška Turečková:

Od ranních hodin se venkovní areál školy plnil třídami v jednotlivých barvách, které si zástupci každé třídy vylosovali. Například P1.A určil los barvu modrou, žlutou oblékla L3.B, učitelský sbor dorazil v růžové. Originalita, nasazení a především dobrá nálada nechyběla nikomu z účastníků. V dopoledních hodinách byly v areálu připraveny soutěže, bohaté občerstvení či fotokoutek, který náporu skoro nestíhal. Program si pro školu připravili i ti nejmenší, a to děti z Mateřské školy Kostka, které tančily v rytmu známého hitu Mamma Mia. Mráz po zádech měl skoro každý z účastníků při pěveckém vystoupení tří studentek Základní umělecké školy Kostka.  S nastávající 11. hodinou, přicházel nejočekávanější bod dne, a to start 1. ročníku barevného běhu, jehož účastí byl podpořen charitativní projekt Fuck Cancer. S odbitím 11. hodiny vyběhlo neskutečných 120 jedinců na trase od parkoviště u školy přes cyklostezku do Ústí k mostu a zpět. Běh v názvu „barevný“ nenese jen tak, barevnosti neunikl žádný z běžců. Během svého výkonu byli běžci v jednotlivých úsecích posypáni barevným prachem. Při startu běhu byla vyhlášena soutěž tří nejrychlejších běžců v kategorii ženy, muži a učitelé. Účast však nebyla o rychlosti, ale o tom zúčastnit se a podpořit tak dobrou věc. „Věříme, že karma funguje i v dobrém – co dáš, dostaneš zpátky,“ tak znělo motto organizátorů ze třídy P3.A. Během dne zároveň proběhla také soutěž v kategorii o nejbarevnější třídu, jedince a učitele. Žlutá L3.B konkurovala ze všech tříd nejvíc a obsadila tak jednoznačně pozici výherce. Nejbarevnějším jedincem byla vyhlášena Klára Machů z L3.B. Z učitelů obhájil prvneství z loňského roku pan učitel Daniel Jokeš.

Střední škola Kostka chce pomáhat a celkový výtěžek z akce, který činí 13700 korun, který doputoval k nám, je toho důkazem.