Dny zdraví ve Frýdku-Místku

Šířili jsme osvětu v OC Frýda společně s Filipem Březinou

V pondělí 13.května proběhl v nákupním centru OC Frýda ve Frýdku-Místku osvětový den - Den zdraví a ošetřovatelství pod taktovkou místní nemocnice a ve spolupráci s NF Pavla Novotného. A my byli součástí.

Společně s námi dorazil i náš dvorní Soldier Filip Březina, který šířil osvětu s námi a zároveň tu proběhla i autogramiáda. Seriál Smysl pro tumor zanechal ve společnosti velkou stopu a naše cesty se po odvysílání nerozešly, ba naopak.  U našeho stánku se tvořily fronty a my právě díky Filipovi tak mohli promlouvat k více lidem.

Cílem Dne zdraví bylo zvýšení povědomí veřejnosti o důležitosti zdravotní prevence. Zaměstnanci nemocnice tady během odpoledne nabízeli například měření nitroočního tlaku, krevního tlaku nebo krevního cukru. Novinkou bylo zjištění krevní skupiny. Kožní lékařka zkontrolovala zájemcům mateřská znaménka.

Den zdraví spojila nemocnice se Dnem ošetřovatelství. Lidé se tak mohli dozvědět, co se v nemocnici děje. Seznámili je s vyšetřeními, které v nemocnici dělají, ale i s operačními sály nebo patologií. Do akce se letos zapojilo více než šedesát zaměstnanců nemocnice. Poradit se přišli lidé také v oblasti odvykaní kouření nebo při problémech se spánkem. Na stanovišti věnovaném první pomoci si mohli návštěvníci nacvičit kardiopulmonální resuscitaci, což je masáž srdce, a naučit se poskytnout první pomoc při různých zraněních. K dispozici byli figuranti, kteří představovali zraněné a už z dálky poutali.

Celou akce byla protkána příjemnou náladou a pozitivní energií a my se opět těšíme na příště.