Jsou nám 2 roky

Dnes jsou to přesně 2 roky, co jsme odstartovali tenhle levanduLOVEj projekt.

Nějak tomu nemůžeme ani uvěřit, že to jsou DVA ROKY. Uteklo to tak rychle a přeci jen máme pocit, že jsme s tím projektem spjati už desetiletí.

Za ty dva roky se toho událo tolik, že to pomalu nejsme schopni ani vstřebávat. Jsme do projektu zapálení jako tehdy, když se to celé vymýšlelo a dávalo dohromady a možná ještě víc. Ty vize, které jsme měli na začátku se plní a my to nejsme schopni ani vše vstřebávat. Tolik dobra, tolik ochoty a pomoci a nadšení, které vidíme kolem sebe, to je něco, co nás žene dál. Možná jsme měli na začátku opravdu snové představy a taky si možná někteří klepali na čelo, že jsme až příliš naivní. A ono ne a ono se to vše děje a ve finále ještě ve větším a krásnějším, než jsme si na začátku ve finále malovali.

A co se vše událo v tomto druhém roce?

Společně s našimi Soldiers a Heroes jsme si užili krásný focení ,,Žijem, tak si to užijem,,.

Naši stateční Heroes - Madlenka, Ivet, Baru, Robin a Petr zahodili stud a postavili se před objektiv skvělé fotografky Mii Mirelli, která přenesla do fotografií jejich právé já :). A naši skvělí Soldiers - Sharlota, Henri, Janča... se postarali o jejich boží outfity, Naty z Líčírny Organics o make-up, Monča z The Glitters o boží vlasy, YES krabičky o plná bříška, Secondhand 1981 o zapůjčení oblečení a skvělý zázemí a náš tým o jejich celkovou spokojenst. A to vše zdokumentovala Barča.

Jak se ze lva stalo lvíče. Naše skvělá Hero Anet má kolem sebe boží partu, která ji připravila o vlasy :). Ne, nejsou škodolibí, ba naopak. Anetka postupně díky léčbě přicházela o vlasy a tak se hokejový tým Univerzity Karlovy rozhodl naší Anet podpořit a společně jí vlasy oholili. Dnes má Anetka léčbu zdárně za sebou a my jsme moc rádi, že jsme u tak silného životního okamžiku mohli být s ní.

V květnu se uskutečnil WTFCNCR Flashmob a zahájil tak festival Máme otevřeno na Praze 7. Velké díky patří taneční skupině A.dance Company, pod vedením Elišky Kratinové, za realizaci celého tanečního vystoupení, které se uskutečnilo na Strossmayerově náměstí a otevřelo tak festival Máme otevřeno, které bylo  již 13. ročníkem komunitního festivalu otevřných kulturních míst na Praze 7. Zapojilo se do akce mnoho mladých lidí, kteří nám tak pomáhají šířit povědomí o problematice nádorových onemocnění a nás neskutečně těší, že právě i mladým lidem není jedno, co se děje ostatním.

Spojili jsme se s Lukášem z projektu Do dílny, který se rozhodl pomoci s psychickou stránkou našich Heroes. Je to kutil každým coulem a rád testuje a vytváří nové věci. Pod ruce se mu dostal nový materiál, který se mimochodem používá ve filmovém průmyslu, a začal testovat, co vše by se z něj dalo vytvořit. V rámci testování odléval části těla, tvořil, tvořil a tak ho napadlo, že by se dalo toto tvoření přetransformovat i do něčeho opravdu užitečného. A tak vznikl nápad pro výrobu prsních epitéz na míru pro ženy po ablaci prsu. Dodavatel materiálu i Lukáš se rozhodli takto podpořit ženy, které následkem nemoci o svá prsa přišly, a tak poskytují tuto možnost zcela zdarma.

Barevný den SŠ Kostka ve Vsetíně se nesl v duchu dobra a osvěty. Studenti uspořádali charitativní běh a podpořili tak projekt Fuck Cancer.

Společně vypuli za dobrodružstvím. Heroes a Bubliny se společně vydali na Orlík a zažili tak několik společných dní, kde o smích a zábavu rozhodně nebyla nouze. F-tým for charity si vzal pod svá křídla současné i bývalé onkologické pacienty, tedy naše Heroes a Bubliny z nadačního fondu Pink Bubble ( kteří celý tento projekt zároveň podpořili) a společně se vydali v polovině července na Orlík. Tam je už čekala skvělá večeře a poté se mohli ubytovat na lodích, které již na ně netrpělivě čekaly. A plán - odreagovat se, pobavit se, zapomenout na těžkosti, které je mnohdy provází, zažít něco nového, vzájemně se poznat a nebo se po dlouhé době zase vidět - mohl začít.

Workshop líčení pro krásné Heroes pod vedením skvělé fotografky a vizážistky Sonky Skerik. Cítit se dobře ve svém těle je dobrý základ pro to, abyste se cítili lépe i na duši. Své o tom ví  i naši Heores, kteří si prochází či prošli náročnou onkologickou léčbou. A naše skvělá ambasadorka Sonka přišla se skvělým nápadem, jak zpříjemnit den a zároveň naučit naše Hoeres, jak se nalíčit a předat různé tipy a triky našim krásným Heroes, které si prochází či prošly léčbou a třeba se zrovna necítí úplně ve své kůži. A tohle je jen začátek toho, co vše se plánuje :).

Spustili jsme zbrusu novou kampaň s názvem „HLAVNĚ SE Z TOHO NEPO...“

V rámci této osvěty si klademe za cíl ukázat a zároveň poskytnout návod, jak je důležité správně komunikovat s někým, kdo se potýká s onkologickým onemocněním. Ano, může být zle. Jenže přesně v tu chvíli, kdy se celý svět zdá být v troskách, je důležité se z toho - promiňte nám ten výraz (nejen dámy) nepo...! Již v minulosti jsme zdůrazňovali myšlenku, že ti, kteří prochází tak extrémní situací jako je diagnóza rakoviny, potřebují kolem sebe lidi, kteří neodvrátí pohled ani svou pozornost, ale naopak jim pomohou vše překonat. A možná nejdůležitějším bodem v této situaci, ač se to nemusí zdát, je správná komunikace s onkologickým pacientem. A my máme návod, jak na to. S touto kampaní jsme vyrazili do OC Letňany a společně tak šířili osvětu. V těchto dnech se chystáme zároveň na celou Tour po celé ČR, máte se na co těšit :).

Spojili jsme se se Scontem a získali tak skvělé parťáky. Tým Sconta nám pustil mezi sebe a my mohli být součástí jejjich teambuildingu, kderý se nesl ve znamení podpory a sportu. Nejen samotné Sconto, ale i jejich zaměstnanci se spojili a podpořili náš projekt i finančně, abychom mohli dělat velké věci a pomáhat co nejvíc. Na jejich firemní snídani jsme si pak mimo jiné řekli něco o tom, co děláme, jak na prevenci a zároveň si odnesli krásné šeky. Ale tím to nekončí, naše spolupráce a podpora pokračuje dál. Moc děkujeme :).

Začátkem října jsme se vydali s týmem na hrad Špilberk, kde jsme se stali součástí prvního ročníku běžecké benefiční akce s názvem Safe RUN. Den sportu, prevence a zábavy na podporu onkogynekologických pacientek v rámci kampaně World GO Day byl ve znamení fialové barvy a my jsme rádi, že jsme mohli být součástí. Spojili jsme síly a společně se studenty Masarykovy univerzity lékařské fakulty, organizací IFMSA, kteří se svými projekty Spolusafe- edukace o HPV, Nemocnicí pro medvídky- základy lidského těla pro nejmenší či edukací první pomoci s projektem Pro život, dále pak s organizací Říjen na růžovo - Pink October, Nebýt na to sama, Fond proni, Endotalks, Společně k úsměvu a sdružení ONKA jsme společně připomínali důležitost prevence, komunikace a ukázali, jak můžeme být nápomocni zároveň těm, kteří si onkologickým onemocněním prochází.

Šířili jsme osvětu mezi fanoušky studentského hokeje. Našim cílem je šířit empatii, osvětu a dobrou energii. A právě proto chceme být co nejblíže mladé genraci, která dovede velké věci a to nejen na ledu, kde jsme byli svědky skvělého univerzitního hokeje, kde se svedla velká bitva o pohár.

Poslední listopadovou sobotu jsme se vydali do Olomouce, kde se již podruhé konal benefiční koncert na Olodvorku, kde se koná řada hudebních představení pro širokou veřejnost. Letošní benefici podpořil  skvělý hudebník Miguel Menezes, který rozproudil obecenstvo. Sešli jsme se tu, abychom si užili společné chvíle, poslechli skvělou hudbu, popovídali si o tom krásném, co nás čeká, ale i o těch těžších tématech, kterým se věnujeme.

Spustili jsme Xko. Dlouho očekávaný, poptávaný a potřebný informační portál pro onkologické pacienty, jejich blízké a všechny, kteří mají co do činění s tématem problematiky onkologických onemocnění je tu. Portál X je jedním z primárních projektů naší organizace Fuck Cancer. Jeho první částí, kterou spouštíme, je interaktivní mapa obsahující důležité kontakty, které pacienti potřebují během i po ukončení léčby. Poskytuje pacientům a jejich rodinám důležité kontakty a informace o organizacích, které usnadní léčbu a úspěšný návrat do běžného života. Umožňuje vyhledávání těchto kontaktů podle hledané pomoci i podle místa bydliště, tedy v blízkém okolí. A to jak podle typu služby těchto organizací, tak podle pomoci, kterou tyto organizace nabízí.

Na jednom laně. ...Světoběžník Mára Holeček a jeden z ambasadorů Fuck Cancer nás přesvědčil, že moci se na druhého spolehnout je „smrtelně“ nezbytné nejen když visíte ve stěně. V sobotu dne 2. prosince jsme se společně s našimi Heroes a skvělými Soldiers, v podobě těch, kterým nejsou lhostejné ostudy ostatních, společně sešli v Lezeckém centru SmíchOFF a zažili spoustu zábavy. Celé odpoledne i večer se nesl na vlně levandulové, která zaplavila celý SmíchOFF. Postavili jsme si tu náš obří nafukovací cylindr, rozestavěli edukační tabule a letáčky s osvětou, složili desítky cylindrů, připravili merch a zároveň si užili spoustu zábavy.

Smysl pro tumor. Tak tohle byla neskutečná jízda. Mnohým z vás jistě neunikl seriál, který spustila Česká televize začátkem ledna a po 8 nedělí jsme ji mohli sledovat. Bylo nám velkou ctí, být součástí takto skvělého seriálu a všeho, co se dělo kolem. Naši Heroes byli součástí jednotlivých dílů seriálu Smysl pro tumor, kde se podělili o své zkušenosti. Vzniklo ve spolupráci s námi i spousta edukačního materiálu, jako jsou videa či texty a zároveň osmidílná stejnojmenná podcastová série. Byla to několikaměsíční jízda, z které stále čerpáme energie. Seriál otevřel moha tabu, která se točí kolem problematiky onkologických onemocnění a otevřel oči čiroké veřejnosti. A nám je opravdu velkou ctí, že jsme mohli být toho všeho součástí. Děkujeme.

Spustili jsme e-shop a náš zbrusu nový merch a máme z toho neskutečnou radost. Kromě našeho merche Fuck Cancer jsme dali dohromady kolekci se Sharlotou, Elis, Markem Holečkem a Českou televizí a Smyslem pro tumor. Vybere si každý a můžete tak podpořit tenhle náš společný projekt.

Spustili jsme výzvu k registru dárců krvetvorných buněk (kostní dřeně). Podařilo se nám propojit oba české registry, kteří mají stejný cíl ....zachraňovat životy. Vyzýváme tak společně mladou generaci, aby se stala dobrovolnými dárci krvetvorných buněk a pomohla tak těm, kteří neměli zrovna to štěstí.

Měsíc boje s rakovinou vyvrcholil na nedělním utkání na Slavii společně s Fuck Cancer. Letos je to již 20 let, co Slavia přímo podporuje onkologické pacienty a jejich blízké a navazuje tak na dlouholetou tradici klubu, která si na pomoci vážně nemocných zakládá. Při této příležitosti se klub Slavie rozhodl podpořit i náš projekt Fuck Cancer a to nejen tím, že umožňuje již druhým rokem našim Heroes sledovat zápasy zdarma, ale právě tuto neděli nám předali šek v hodnotě nádherných 100 000,- Kč jako projev empatie.

#AimtecHackathon 2024. Byla to jízda a my byli u toho. Představili jsme svou výzvu partě mladých programátorů a jejich mentorům (z řad vrcholových manažerů společnosti AIMTEC a akademických pracovníků Západočeské univerzity v Plzni) a společně se pustili do práce. Byli jsme obklopeni řadou skvělých lidí, kteří dokáží sny měnit v realitu a dokonce je dovedou posunout ještě dál. Vznikla a stále vzniká řada skvělých věcí, které vám postupně budeme odhalovat a budete moci žasnout společně s námi :). Desítky hackerů, čtyřicet hodin programování a jeden společný cíl – pomoci lidem, kteří se každý den potýkají se svým handicapem. To byl letošní #AimtecHackathon s podtitulem „Když kód pomáhá“, který se konal ve dnech 8.–10. března v plzeňské Moving Station.

A to není vše. V pozadí toho všeho se děje spousta skvělých věcí a další krásné věci se plánují a na mnoha dalších již postupně pracujeme. Máte se na co těšit!!! :)

Držte si cylindry, jízda pokračuje. FUCK CANCER!!!