Na jednom laně

Světoběžník Mára Holeček a jeden z ambasadorů Fuck Cancer nás přesvědčil, že moci se na druhého spolehnout je „smrtelně“ nezbytné nejen když visíte ve stěně.

Na jednom laně

V sobotu dne 2. prosince jsme se společně s našimi Heroes a skvělými Soldiers, v podobě těch, kterým nejsou lhostejné ostudy ostatních, společně sešli v Lezeckém centru SmíchOFF a zažili spoustu zábavy.

Celé odpoledne i večer se nesl na vlně levandulové, která zaplavila celý SmíchOFF. Postavili jsme si tu náš obří nafukovací cylindr, rozestavěli edukační tabule a letáčky s osvětou, složili desítky cylindrů, připravili merch a čekali, až to vypukne. 

Někteří své hranice překonávají mnohdy nedobrovolně a to v podobě cesty za uzdravním a někteří naopak zcela vědomě a rádi. A právě s jedním z nich jsme se tu odpoledne setkali a společně si popovídali o tom, jaké to je, překonávat překážky, hledat osobní hranice, padat někdy až na dno, z kterého je třeba se pak odrazit, a zjišťovali, kam nás naše touha dojít k cíli dostává. Mára Holeček..., horolezec, dobrodruh, dokumentarista, spisovatel a fotograf, je tím, který se o své zážitku s námi podělil. My naslouchali a zároveň si společně nacpávali břicha a pili k tomu skvělou islandskou vodu od Aqua angels :)

„Každý vrchol, za kterým se vydáte, či se na ně jen podíváte, je předem váš“, říká Mára Holeček. A hned dodává, že nesmíte ztratit víru ve svůj cíl, musíte prokázat vůli, dovednost a chuť učit se nové. To vás přenese přes protivenství celého vesmíru.

Uvěřit tomu, kdo vám je ochoten pomoci a drží vás na laně nad propastí, je prvním krokem na cestě důvěry vedoucí jediným správným směrem. Podobně jako si připustit, že když člověk chce, dokáže překonat hranice a limity zdánlivě nemožného.

A my i naši Heroes jsme sebrali odvahu, navlékli si sedáky, nazuli lezečky a za pomoci místních instruktorů jsme se vydali k výšinám. Je pravda, že někteří nejprve váhali, ale jakmile uviděli naši Hero Terezku, která ani nezaváhala a vylezla až k cíli i se svou kovovou nohou, odpadl u ostatních strach.

Všichni jsme si tento zážitek moc užili a Mára nás nejen jistil, ale ukázal nám, jak na to.

A byla exhibice ...... Vícemistr světa v rychlolezení Jan Kříž společně se svými kolegy- rychlolezci nám předvedli svůj um a my jen nevěřícně zírali, jak jim to neskutečně šlo. I naše Anička z týmu Fuck Cancer se přidala a okusila souboj se stěnou.

Představili jsme i novou kolekci Maara for Fuck Cancer, která vznikla ve spolupráci právě se zmíněným Markem Holečkem a lezeckým centrem SmíchOFF.

Kromě božích triček, mikin a čepic jsme představili i pytlík na magnézium od značky Rafiki, kterým tímto také moc děkujeme za podporu.

Vrcholem tohoto večera byl křest našeho nově spuštěného portálu Xko

Na tento okamžik jsme se velmi těšili a naše Xko se každým dnem naplňuje novými kontakty a bude velkým pomocníkem pro všechny, kteří se s onkologickým onemocněním setkají. Díky všem, kteří u toho byli s námi, moc si toho vážíme.

Více informací o projektu Xko, se můžete dočíst tady - klik

A jdeme do finále. .... Plní emocí jsme během celého dne šířili mezi návštěvníky osvětu, vyslechli si přednášku i s videodokumentací od Máry Holečka, povídali si s vámi, co jste za námi dorazili a podpořili nás i nákupem skvělých levandulových drinků a završili jsme vše skvělým koncertem mladé kapely Propadleek.

A v neposlední řadě bychom rádi také poděkovali skvělému Henrimu, který nás celým programem provázel a celou tuto akci moderoval a za skvělé fotky naší Soldier Báře Šiftové.