Prsní epitézy na míru

Když se spojí zlaté české ručičky, dobré srdce a odvaha, vznikají krásné a smysluplné věci.

Potýkat se s rakovinou není zrovna jednoduchá záležitost, a to nejen po fyzické stránce, ale ani po té psychické. Mnohdy to dokonce pro některé naše Heroes je s tou psychikou náročnější než samotné fyzické projevy nemoci.

Nám se podařilo spojit se s Lukášem z projektu Do dílny, který se rozhodl pomoci právě s tou psychickou stránkou našich Heroes. Je to kutil každým coulem a rád testuje a vytváří nové věci. Pod ruce se mu dostal nový materiál, který se mimochodem používá ve filmovém průmyslu, a začal testovat, co vše by se z něj dalo vytvořit. V rámci testování odléval části těla, tvořil, tvořil a tak ho napadlo, že by se dalo toto tvoření přetransformovat i do něčeho opravdu užitečného. A tak vznikl nápad pro výrobu prsních epitéz na míru pro ženy po ablaci prsu. Dodavatel materiálu i Lukáš se rozhodli takto podpořit ženy, které následkem nemoci o svá prsa přišly, a tak poskytují tuto možnost zcela zdarma.

Ne každá žena po ablaci prsu či prsou může či chce podstoupit další operaci s implantáty, a proto je prsní epitéza volbou, jak vyrovnat rozdíly ve velikosti poprsí.

Jako první se do projektu zapojila naše Hero Daniela, která prošla prvním testovacím kolem a musíme zhodnotit, že vše dopadlo na 1. Nyní má k dispozici dokonalou kopii jejího stávajícího zdravého prsa včetně bradavky a je opravdu nadšená. A my s ní.

Ukázka porovnání epitézy, které jsou běžně k dostání v prodejní síti pro ženy po ablaci prsu, verus epitéza na míru, která vznikla z dílny Lukáše a je dokonalou kopií stávajícího ženského poprsí.

Celé video o tom, jak se prsní epitéza vyrábí a jak k tomuto kroku vůbec došlo, se můžete podívat v následujícím videu.