Workshop líčení pro naše krásné Heroes

Naše skvělá ambasadorka Sonka Skerik dokáže vykouzlit nejen úsměvy na tváři našim Heroes, ale pomáhá jim se cítit zase krásně navzdory osudu.

Cítit se dobře ve svém těle je dobrý základ pro to, abyste se cítili lépe i na duši. Své o tom ví  i naši Heores, kteří si prochází či prošli náročnou onkologickou léčbou.

Léčba přináší bolest nejen na těle, ale i na duši. Ať už si naši Heroes prochází chemoterapiemi, ozařováním či operacemi, vždy to zanechá stopy, a to nejen na těle. Ne vždy je jednoduché se smířit s novým tělem a s tím, jak léčba mění naše Heroes. Ti sice ví, že to, jak vypadají, není to podstatné, ale mnohdy je to může ovlivnit i s ohledem na komunikaci s okolím a zapojením se do běžného života.

Když se necítíte dobře ve svém těle, nemusíte se cítit dobře ani na duši. Jizvy, otoky, popálená kůže, viditelné vpichy od jehel, ztráta váhy či naopak kila navíc a v neposlední řadě ztráta vlasů a ochlupení může vyvolat u našich Heroes mnoho nepříjemných pocitů. Mění se však jen jejich venkovní schránka, ale ne to, co je uvnitř. A to je něco, co vnímá i jedna z našich ambasadorek, Sonka Skerik, která se rozhodla ukázat našim Heroes, jak se cítit zase o kus lépe i během těchto náročných dní, a zároveň si užít krásný den v její péči.

Workshop líčení je projektem, se kterým nás oslovila právě Sonka, která má již zkušenosti s projekty, které pomáhají ženám zasažené osudem a skrze fotografie ukazuje světu rozmanitost krásy. Tento workshop je určen pro ženy, které si prochází či prošly onkologickým onemocněním a léčbou, která na nich zanechala stopy. Cílem je zvýšit jejich sebevědomí a naučit je, jak snadno a efektivně používat kosmetické přípravky a pomůcky, které jim v tom mohou pomoci. Mít zase řasy a obočí, mít krásný make-up a cítit se jako žena s velkým Ž -  to je pocit, který se odráží v úsměvech našich krásnýh Heroes, jak sami můžete zhodnotit z fotografií. Naše krásky si den se Sonkou skvěle užily, zároveň získaly dárečky, aby vše zvládly samy. A nás moc těší, že se tento projekt dál vyvíjí a bude pomáhat mnoha dalším ženám.

Sonka Skerik

Kreativní duše, fine art a svatební fotografka, hairstylistka a MUA a v neposlední řadě ambasadorka projektu Fuck Cancer.

Již od dětsví byla Sonka blízká tvůrčím nápadům a kráse. I přesto, že studovala zcela jiný obor na Lékařské fakultě MU a MENDELU v Brně, její  srdce ji zavedlo k fotografii. Make-up a vlasy byly vždy jejím velkým koníčkem, ale čím dál tím víc jí lákalo být tvůrcem celého konceptu - od začátku až do konce. A tak začala fotit. Její tvorba vychází z nitra a je pro ni přirozená stejně jako dýchání. Ráda uchovává vzpomínky a sdílí svůj pohled na svět skrze fotografie. Fotografie, které tvoří,  jsou často snové, jemné, v barvách emocí a přírody. Záleží ji na tom, aby se každá žena u focení cítila jako bohyně nebo křehká víla, která je uvnitř jejího nitra.

Naše společné cesty se Sonkou se začaly propojovat v době, kdy vznikal projekt Wonder Women - projekt, který je oslavou ženské krásy a rozmanitosti. Projekt, který poukazuje na dokonalost v pomyslné nedokonalosti. Touha po tom, upozornit na problematiku imaginárního světa dokonalosti na sociálních sítích vedla Sonku k tomu, upozornit na tuto problematiku skrze fine art fotografie žen, které zasáhl osud.

A jak sama říká : „ Nejde jen o osvětu a pomoc druhým, ale i snahu ukázat, že ne vždy se musí ve fine art stylinzích fotit dokonalá modelka. Každá žena je totiž dokonalá.“

Od projektu Wonder women, jehož součástí jsou i některé naše krásné Heroes,  to byl už jen krůček k dalšímu projektu - Workshopu líčení onkologických pacientek.

Co Tě motivovalo k projektu Workshopu líčení našich Heroes?

“Pomáhat jiným, kteří neměli v životě takové štěstí. A čím jiným než tím, co umím a jde mi dobře.“

Děkujeme Sonce za to, že takto pomáhá zvedat sebevědomí žen a zároveň šíří osvětu.

O tvorbě Sonky se můžete více dozvědět na jejím webu či IG profilu.